Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Jak pečovat

Společně s jakoukoli sadou, kterou si od nás objednáte, dostáváte také láhev pracího gelu OVEJA, který byl vyvinut jedním z našich dodavatelů speciálně pro správnou péči o merino oblečení. Podle našich zkušeností jej lze však použít na všechny materiály, se kterými se v našich sadách můžete setkat. Doporučujeme tedy používat na praní našeho oblečení a výbavičky především tento prací gel, který je samozřejmě také šetrný k pokožce dítěte a je z hlediska původu surovin šetrný k přírodě. 

Pokud se rozhodnete používat jiné prací prostředky, samozřejmě je to jen na vás. Velmi však doporučujeme používat šetrné ekologické prostředky, které jsou vhodné jak pro pokožku dítěte, tak pro materiály, ze kterých je oblečení vyrobeno. Z našich zkušeností doporučujeme především značky Yellow&Blue od české společnosti Tierra Verde či německý Sonnet, které lze zakoupit i v běžné síti drogerií. 

Merino vlna i bambus jsou velmi náchylné na mechanické poškození od suchých zipů a různých přezek a sponek na běžném oblečení. Pokud tedy perete naše výrobky s běžným prádlem, dbejte na to, aby nedošlo k mechanickému poškození oblečení při praní v pračce, s čímž vám mohou pomoci prací síťky, které jednoznačně doporučujeme. 
 
A co aviváž? 

Obecně nedoporučujeme na naše přírodní materiály používat jakékoli avivážní prostředky. Funkcí aviváže je především změkčení, provonění a zjemnění prádla a také odstranění statické elektřiny u umělých vláken, kdy aviváž jednotlivá vlákna obalí a uhladí. Vzhledem k tomu, jaké materiály jsme zvolili pro naše výrobky, není nutné je dále změkčovat či zjemňovat. Aviváž naopak znehodnocuje funkční vlastnosti materiálů jako je jejich prodyšnost a savost, které jsou velice důležité. Většina konvenčních aviváží je synteticky parfemována a obsahuje konzervanty, což může u dětí vyvolávat alergické reakce pokožky.  

Pokud byste přeci jen potřebovali prádlo pocitově změkčit, tak doporučujeme ekologická máchadla, která zabraňují usazování pracího prostředku v prádle a dodají prádlu hebkost nebo výrobu vlastních „aviváží“ z octa či kyseliny citrónové. Pokud vám jde jen o vůni aviváže, doporučujeme přidat do praní či k sušení v sušičce kapku esenciálního oleje, který prádlo krásně provoní či používat prací prostředky, které již esenciální oleje obsahují jako námi dodávaný prací gel. 
 
Výrobky z bambusu – některé oblečení a osušky, slintáčky, žínky

Perte v pračce na šetrný program na maximální teplotu 40°C. Nebělit. Lze sušit v sušičce na nízkou teplotu. Lze žehlit na střední stupeň. Nedoporučujeme používat aviváž. 


 
Výrobky z merino vlny – většina oblečení

Perte v pračce na program určený pro vlnu (s max. teplotou 30°C) a na nízké otáčky (max. 800 ot/min.) s vhodným pracím prostředkem na vlnu. Doporučujeme střídat s ručním praním a v případě, že oblečení není znečištěno, postačí po nošení vyvětrat. Nebělit. Lze sušit v sušičce na nízkou teplotu. Doporučujeme spíše sušit rozložené na vzduchu. Lze žehlit na nízký stupeň. Nepoužívat aviváž. 


 
Výrobky z biobavlny a mušelínu – pleny, deky, muchláčky

Perte v pračce na 40°C. Nebělit. Mušelín nesušit v sušičce. Lze žehlit na program na bavlnu, ale u mušelínu to nedoporučujeme, neboť je přirozeně krčivý, což mu dodává jeho jemnost a krásný vzhled. Nedoporučujeme používat aviváž. 


 
Odstraňování skvrn

V případě, že dojde k jakékoli nehodě a znečištění prádla, doporučujeme skvrnu ihned opláchnout a namočit do vody. Je důležité, aby skvrna neměla šanci se vsáknout hluboko do vlákna, takže začít s jejím odstraňováním je vhodné co nejrychleji. 

Na skvrny doporučujeme použít žlučové mýdlo, popř. glycerinové nebo kokosové mýdlo. Mýdlo se namydlí na skvrnu, nechá se zhruba 10 minut působit a poté se omyje. Je potřeba dávat pozor především v případě merino vlny, neboť žlučové mýdlo obsahuje enzymy, které mohou vlákna nenávratně poškodit. Je tedy opravdu nutné, aby se mýdlo nechalo působit pouze maximálně 10-15 minut. V případě, že se nepodaří skvrnu odstranit hned, doporučujeme celý proces klidně i několikrát opakovat. 

Lze také případně použít vhodné ekologické odstraňovače skvrn, které jsou určeny přímo pro daný materiál. V případě, že byste si nevěděli rady, neváhejte nám napsat nebo zavolat a my vám rádi poradíme. 
 
 
www.preloved.cz
preLoved s.r.o.
Renoirova 592/11
152 00 Praha
IČO: 09745203
DIČ: CZ09745203
preLoved s.r.o.
Renoirova 592/11
152 00 Praha
IČO: 09745203
DIČ: CZ09745203
© www.preloved.cz 2024 realizace 3Nicom