Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Materiály a dodavatelé

Naše zboží je vyrobeno z následujících materiálů:

Bambus, resp. bambusová viskóza

Bambus je obnovitelný zdroj materiálu. Rostlina bambusu je pro pěstování nenáročná, jak pro pěstitele, tak také pro přírodu. Jedná se o původní rostlinu, která během jednoho dne vyroste i o několik desítek centimetrů. Rostlina bambusu se obvykle zpracovává po 3-5 letech jejího růstu a není nutné ji znovu vysazovat, neboť rostlina opětovně vyroste z kořenových základů bez dalších zásahů člověka. Při pěstování bambusu se nepoužívají žádné pesticidy, umělá hnojiva nebo toxické látky, neboť rostlina přirozeně produkuje látky, které se dokáží vyrovnat s bakteriemi a plísněmi (a mimochodem tuto vlastnost si bambus zachovává i po jeho zpracování). Při pěstování bambusu stačí minimum vody, ale rostliny dokážou přežít také případné záplavy nebo nadměrný déšť. Při výrobě viskózy z bambusu je bambus naložen do alkalického roztoku, který způsobí, že se bambus rozloží na celulózu a výsledný roztok je následně pod tlakem prohnán tryskou, čímž se vytvoří vlákno. Veškeré zbytky alkalického roztoku jsou během procesu zpracovávání odstraněny a výsledkem je čisté bambusové vlákno připraveno pro výrobu látky. 

Bambusová viskóza je velice jemná a příjemná na dotek a nedráždí citlivou pokožku. Výrobky z bambusové viskózy mají výborné savé vlastnosti a v případě oblečení odvádí pot z těla dítěte. Viskózová vlákna také zajišťují optimální hladinu tepla a při nošení v létě dodávají příjemný chladivý pocit, a jak jsme již uvedli, bambus si i po své zpracování zachovává své antibakteriální schopnosti. 

Merino vlna

Merino je čistě přírodní vlákno, které se získává z ovcí chovaných především v Austrálii. Tyto ovce žijí na rozsáhlých pastvinách a pro svůj život nepotřebují nic složitějšího než vodu, vzduch, slunce a trávu a půda je tak využívána přirozeným způsobem bez jakéhokoli chemického zatížení. Jedná se také o obnovitelný zdroj, neboť ovce produkují každý rok nové rouno, které je dále zpracováváno na výrobu látek. Jakmile nám merino vlna doslouží, je velice dobře rozložitelná během několika let. 

Merino je přirozeně hypoalergenní, antibakteriální a má samočistící vlastnosti. Merino vlna má bezkonkurenční termoregulaci, kdy vytváří na těle dítěte mikroklima, které zabraňuje rychlému průniku vnějšího klimatu, jinými slovy – v létě chladí a v zimě hřeje. Zároveň merino vlna odvádí od těla vlhkost, kdy případný pot dítěte se rychle odpaří nebo se vsákne do vlákna, které však zůstává na dotek suché. Merino je na dotek velice příjemné, jemné a neškrábe, vlákna jsou přirozeně pružná, přizpůsobí se svému nositeli, ale zároveň se rychle vrátí do svého původního tvaru a nehrozí deformace oblečení. 

Biobavlna

Biobavlna je na rozdíl od běžné bavlny pěstována přirozeným způsobem v režimu ekologického zemědělství. V případě řádně certifikované bavlněné látky je zaručeno, že bavlníky jsou pěstovány bez použití nebezpečných pesticidů, umělých hnojiv či jiných chemikálií. Toto je možné z toho důvodu, že biobavlna se pěstuje v oblastech, kde sama přirozeně roste a kde je pro ni vhodné klima. Při pěstování biobavlny se využívá přirozená biodiverzita, střídání pěstovaných plodin, aby nedošlo k vyčerpání půdy a hnojení kompostem, který udržuje půdu zdravou a plnou živin. Místo chemických přípravků se využívají přírodní insekticidy, podporuje se výskyt přirozených nepřátel škůdců, využívá se spíše mechanická ochrana rostlin (pletí, okopávání apod.) a sklizeň probíhá ručně nebo jiným šetrným způsobem. I při dalším zpracování bavlny jsou využívány přírodní oleje a látky, které jsou nezávadné pro přírodu i pro děti. 

Biobavlna je hypoalergenní materiál, který je měkčí a jemnější než běžná bavlna. Naše zboží je vyrobeno především z biobavlny, které se říká mušelín. Mušelín je považován za jednu z nejjednodušších a nejjemnějších forem tkanin. Je vzdušný, lehký a velice příjemný na dotek, ale zároveň je dostatečně pevný, odolný a snadný na údržbu a má výborné savé vlastnosti. Mušelín bez problémů zvládá opakované praní a čím více perete, tím bude jemnější a příjemnější.
 
Mezi naše dodavatele patří:
 
 
Crawlerl
Crawlerl
Crawlerl
Crawlerl
www.preloved.cz
preLoved s.r.o.
Renoirova 592/11
152 00 Praha
IČO: 09745203
DIČ: CZ09745203
preLoved s.r.o.
Renoirova 592/11
152 00 Praha
IČO: 09745203
DIČ: CZ09745203
© www.preloved.cz 2024 realizace 3Nicom