Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Proč to děláme

Když jsme s manželem začali uvažovat o založení rodiny, byli jsme oba rozhodnuti, že chceme pro naše děti jen to nejlepší, a to i co se týče oblečení a výrobků, které budeme používat k péči o naše dítě. Zároveň oba dlouhodobě směřujeme k tomu, abychom i ve svém životě žili v souladu s přírodou a světem kolem nás a to včetně našeho vztahu k oblečení. Dáváme tedy přednost spíše kvalitním materiálům z přírodních materiálů a při nákupu předpokládáme, že oblečení budeme používat po dobu několika let. Pokud už něco z našeho šatníku vyřazujeme, snažíme se vše rozdat mezi rodinu a přátele nebo darovat tam, kde je to potřeba. Samozřejmě i my sami občas podlehneme některým módním trendům a nevyhýbáme se zcela běžným řetězcům, ovšem již mnohem více uvažujeme o tom, zda danou věc využijeme i delší dobu a nebude záležitostí pouze jedné události nebo sezóny. 
 
S příchodem dítěte do naší rodiny jsem uvažovala nad tím, že některé oblečení náš malý drobeček obleče pouze párkrát a velice rychle z nich vyroste. Zároveň jsem při prvních průzkumech zjistila, že cena některých výrobků s přihlédnutím k tomu, kolikrát jej použijeme, je opravdu vysoká a rozhodně jsem nechtěla vynaložit tolik peněz na výbavičku pro dítě. Naštěstí mám ve svém okolí již dost přátel s malými dětmi a spoustu použitého, ale stále hezkého, oblečení jsme od nich dostali nebo nám bylo zapůjčeno. Přemýšlela jsem však nad tím, jak to dělají maminky a tatínkové, kteří ve svém okolí takové přátele nemají nebo jsou prostě těmi prvními, kteří mají děti. Ano vím, že spousta věcí jde dnes nakoupit z druhé ruky, ale zcela upřímně mne osobně nakupování on-line z druhé ruky vždy děsí, neboť mi přijde složité se s cizími lidmi domlouvat na osobním předání a při posílání se vždy bojím toho, že mne jen někdo podvede nebo se něco pokazí. Zkrátka to není nic pro mě a obdivuju všechny, co takto zvládnou výbavičku pro dítě pořídit. Stejně tak si nedovedu představit, že bych měla obcházet second-handy ve městě, abych sehnala vše, co potřebuji a upřímně jsem na to ani neměla čas a chuť. 
 
Z těchto důvodů jsme začali uvažovat nad tím, jak to udělat jinak. Jak ulehčit všem vytíženým rodinám při pořizování výbavičky pro děti a zároveň jim umožnit mít kvalitní výrobky a nekupovat nutně vše nové. Nakonec jsme na to společně přišli a s velkou pomocí a podporou manžela jsme společně založili společnost preLoved s.r.o., a rozhodli jsme se poskytnout všem rodinám dostupnou a jednoduchou cestu, jak zajistit jejich dětem tu nejvyšší kvalitu.
 
Hlavními pilíři našeho projektu je především trvalá udržitelnost a kvalita a zdraví dítěte. 
 
Trvalá udržitelnost a kvalita 
 
Rozhodně nejsme žádní extrémisti, kteří by veškeré své konání podřizovali poučkám o správném ekologickém přístupu k životnímu prostředí, ale snažíme se dělat alespoň malé kroky k tomu, aby i naše děti a (pra)vnoučata měli bezpečný prostor k životu. Jednou z věcí, kterou děláme velmi rádi je podpora lokálních výrobců a ekonomiky. I z tohoto důvodu jsou všichni naši dodavatelé české a slovenské rodinné firmy, kterým se líbila naše myšlenka a nepochybuji o tom, že některé z nich určitě znáte. Všichni naši dodavatelé odebírají materiály pro svou výrobu od jejich prověřených dodavatelů, přičemž kladou důraz na ekologickou výrobu látek a spravedlivé pracovní podmínky ve všech fázích výroby. Veškeré látky, ze kterých je naše zboží vyrobeno, mají odpovídající certifikaci a atesty, které je možné pro daný typ látky získat. 
 
Zdraví dítěte
 
Dětská pokožka se vyvíjí celé první 3 roky života dítěte. V tomto období pokožka dítěti neposkytuje takovou ochranu jako pokožka u dospělého. Přestože struktura pokožky je totožná jako u dospělého, jednotlivé vrstvy jsou u dětí mnohem tenčí. Horní vrstva zvaná epidermis, tedy ta, která má za úkol chránit naše tělo, je u dětí třikrát až pětkrát tenčí než u dospělého člověka a je tvořena menšími buňkami. Pokožka tak neposkytuje dostatečnou ochranu proti všem škodlivým látkám, jejichž vlivům je vystavena. Riziko vstřebávání škodlivých látek je u dětí vyšší také z toho důvodu, že celková plocha kůže ve vztahu k váze dítěte je až 3x větší než u dospělých. Z těchto důvodů je dětská pokožka mnohem méně odolná než pokožka dospělého a je mimořádně citlivá na veškeré chemické, fyzikální a mikrobiální vlivy. Je tak velice důležité, jaké látky přicházejí do styku s pokožkou dítěte, neboť se mnohem snadněji vstřebávají a pronikají do hlubších vrstev pokožky, což může u dětí způsobovat závažné problémy. 
 
V rámci běžných výrobků pro děti se setkáváme nejčastěji s bavlnou, polyesterem a jinými syntetickými látkami či jejich kombinaci. Konvenční bavlna je považována za „nejšpinavější plodinu na světě“, protože používá přibližně 16% světových insekticidů a 7% pesticidů. Polyester a další syntetická vlákna jsou naproti tomu získávána z ropy a během výroby jsou ošetřena tisíci potenciálně škodlivých chemikálií a tyto látky neumožňují pokožce dítěte volně dýchat. 
 
Nejlepší a nejbezpečnější variantou pro vaše dítě jsou především přírodní materiály (bio bavlna, bambus, vlna), které jsou certifikovány dle mezinárodních standardů v celém výrobním procesu. Díky výběru vhodného oblečení a správné péči o tyto výrobky, významně omezíte expozici pokožky vašeho dítěte potencionálně škodlivým chemikáliím, které se mohou nacházet v oblečení z běžného obchodního řetězce.
www.preloved.cz
preLoved s.r.o.
Renoirova 592/11
152 00 Praha
IČO: 09745203
DIČ: CZ09745203
preLoved s.r.o.
Renoirova 592/11
152 00 Praha
IČO: 09745203
DIČ: CZ09745203
© www.preloved.cz 2024 realizace 3Nicom